Jak fotografujemy

nasza filozofia pracy

Przeżywamy Wasz Dzień razem z Wami. Jesteśmy, obok i chłoniemy niczym gąbki – kiedy wszyscy się śmieją, nam udziela się znakomity nastrój i uśmiech nie schodzi nam z twarzy. Kiedy się wzruszacie to i nam oczy robią się wilgotne. Nie potrafimy być zupełnie obok i nie chcemy, bo wierzymy, że dzięki temu, że jesteśmy w tym razem z Wami możemy zrobić lepsze zdjęcia ze ślubu i wesela.

filozofia - 1
poznaj oferte fotografa

Czego możecie oczekiwać

ZDJĘCIA O KTÓRYCH marzycie

Znajdziecie na nich swoje emocje, skrupulatnie wybierane drobiazgi, uśmiechy, uściski. Wzruszenia babć, objęcia tatusiów, dobrą zabawę. Nie zabraknie wspólnych zdjęć z rodziną, które bliscy oprawią w ramki i postawią w najważniejszym miejscu swoich domów. A Wasze wspólne zdjęcia, zawiesicie na ścianach Waszego domu.

ZAWSZE NA CZAS

Jesteśmy zawsze na czas i na czas oddajemy zdjęcia.

Nigdy nie zawaliliśmy umówionych terminów. Nie oddamy Wam zdjęć dwa dni po ślubie ale również nie trzymamy Was w niepewności pół roku. Zobaczycie jak Was zaskoczymy. Nie zapominamy o spotkaniach i sesjach, bo żyjemy z kalendarzem w ręku.

BEZPIECZeństwo i dobra atmosfera

Dwoje fotografów, kilka aparatów, 5 dysków gwarantuje nam i Wam spokojny sen. Naczelną zasadą jest przyjazna atmosfera, bez zadartych nosów i mówienia sobie Pan/Pani. Bo zdjęcia jakie robimy są swobodne, naturalne, spontaniczne i żywe.

Dlaczego dobra atmosfera jest

najważniejsza

Jeśli będziecie się dobrze z nami czuli, nie będziecie skrępowani. Dlatego tak ważne jest aby się spotkać. Dzięki temu przestaniemy być dla Was obcymi ludźmi, którzy przyszli Wam robić zdjęcia. W dniu ślubu rozpoczynamy fotografowanie od przygotowań, właśnie z tego powodu. Żebyście przestali zauważać pana fotografa i panią fotograf, a żeby z aparatem byli przy Was Ania i Piotrek.

Dokładnie tak samo jest z najbliższą rodziną. Wszyscy zdążą się z nami oswoić zanim nerwy wezmą górę nad wszystkim innym. To jest czas na poznanie się, zbudowanie zaufania, poczucie rytmu dnia. 

Dzięki temu możemy być kreatywni na każdym ślubie i nie robić zdjęć od kalki.

JAK PRACUJEMY​

Sesja narzeczeńska

To zwykle jest spontaniczna decyzja. Dziwaki robimy sesję narzeczeńską.
Na początek najważniejsze pytanie – gdzie się dobrze czujecie. Wg tego klucza szukamy miejsca na Waszą sesję narzeczeńską.

W dniu sesji zaczynamy od spaceru. Najpierw rozmawiamy. Nie codziennie jesteście przed obiektywem i doskonale to wiemy. Na początku musi zejść z Was ten lekki stresik. Potem zaczynamy robić zdjęcia.

Nie musicie się martwić, że nie macie pojęcia co robić. Jak wszystkie nasze pary Wy też jesteście pierwszy raz przed obiektywem. Poprowadzimy Was za rękę i powiemy co robić. Właściwie sami będziecie zaskoczeni jak niewiele potrzeba aby zdjęcia były przepiękne. Nie będzie sztywnego stania i pozowania od linijki. Będą zadania a przy tym mnóstwo zabawy i śmiechu.

Dzień ślubu

W dniu ślubu liczycie się Wy bo bez Was nic by się nie wydarzyło ale równie ważni są Wasi goście. Bez nich ta historia byłaby niepełna.

POCZĄTEK DNIA​

Dzień ślubu zaczynamy ok 2h przed ceremonią. Przygotowania to jedyny moment kiedy pracujemy osobno. Nikt kobiety nie zrozumie tak jak druga kobieta, więc dlatego Ania towarzyszy Pannie Młodej. Czy warto fotografować przygotowania do ślubu? Oczywiście, że tak. To idealny moment na detale, zdjęcia z przyjaciółkami, z mamą, z babcią i te zupełnie solo – kiedy już jesteś gotowa w sukni ślubnej. U Pana Młodego dokładnie tak samo. Chłopaki ze szklaneczką whisky albo żelazkiem w ręku.

ślub i wesele

W trakcie ceremonii dzielimy się pracą. Jedno z nas jest bliżej drugie dalej. Tak aby się nikomu nie narzucać. Nie my jesteśmy bohaterami dnia i to nie nas ma być widać. Tam gdzie trzeba jesteśmy blisko, a tam gdzie trzeba nie widać nas wcale.

Na przyjęciu staramy się skrócić jak najszybciej dystans z gośćmi. Nie używamy do tego alkoholu. Zwykle już po rodzinnych zdjęciach goście nabierają do nas zaufania i traktują nas jak swoich. Dzięki temu możemy zrobić zdjęcia z perspektywy gości weselnych bez zwracania na siebie uwagi. Wszyscy którzy będą je oglądali będą mogli się poczuć jakby byli razem z Wami.

reguły i zasady

Mamy taką zasadę aby nie wyróżniać się z tłumu. Kiedy wszyscy mają kolorowe kapelusze my też je mamy. Kiedy wszyscy bujają się w rytm ulubionego kawałka – bujamy się razem z Wami (na ile pozwala nam sprzęt). Nigdy nie byliśmy ubrani w casualowy strój. Dbamy o balans elegancji i swobody pracy. Goście mówią, że kompletnie nie czują naszej obecności i nie wiedzą jak to robimy, że nas nie widać.

Zawsze ustalamy reguły ze wszystkimi z którymi współpracujemy w dniu ślubu: z filmowcem – jak pracuje i czego potrzebuje aby zrealizować materiał, z prowadzącym ceremonię gdzie wolałby nas nie mieć w polu widzenia, z dj-em i managerem – jaki jest plan. Wszyscy musimy nawzajem znać swoje potrzeby aby nie wchodzić sobie w drogę i wykonać dla Was najlepszą możliwą pracę. Dlatego na bieżąco rozmawiamy ze wszystkimi czego potrzebujemy my i czego potrzebują oni.

Sesja poślubna

Sesja zaczyna się od wyboru miejsca. I tak jak w przypadku sesji narzeczeńskiej musi być to miejsce w którym czujecie się swobodnie. Szczegółami się zajmiemy, nie musicie się o to martwić. Jeśli mamy kawałek do przejechania najlepiej jeśli będziecie przebierać się na miejscu. Szkoda w aucie gnieść suknię i marynarkę. Sesję zaczniemy od luźnych zdjęć. Nic skomplikowanego. Rozruszać się musicie i Wy i my. Podobnie jak przy sesji narzeczeńskiej będą zadania. Proste, zabawne, romantyczne. Gwarantujemy, że nie będziecie się czuli nieswojo. Pary maja obolałe policzki od śmiechu kiedy kończymy sesje. Czasami zmarznięte dłonie kiedy pogoda nie rozpieszcza. A na koniec kiedy widzą gotowe zdjęcia z sesji – wszyscy mówią jedno – wow – nie spodziewaliśmy.

KORZYSTAMY Z CIASTECZEK ABY ŚWIADCZYĆ USŁUGI NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE. DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY OZNACZA, ŻE ZGADZASZ SIĘ NA ICH UŻYCIE. O POLITYCE PRYWATNOŚCI I CIASTECZKACH PRZECZYTASZ – TUTAJ