Sesja ślubna w deszczu

odstep

Sesja ślubna w deszczu jest zdecydowanie tym o czym większość młodych par nie marzy. Każdej parze marzy się sesja z pięknym słońcem, choć często nie sprawdza się to dobrze. Ale jak to z wyjątkami bywa – są epickie i potwierdzają niepisaną regułę.

Sesja ślubna w deszczu

W dniu sesji Marty i Tomka na dobrą sprawę nawet nie zapowiadali opadów. Przed południem kręcili ujęcia do teledysku ślubnego z ekipą filmową, a popołudniu spotkali się z nami. Lekki deszcz pojawił się jak tylko wysiedliśmy z auta i nic nie zwiastowało, że ma się zamienić w coś więcej niż tylko kilka kropel. A tymczasem chwilę po tym jak Marta zapytała czy te krople deszczu będzie widać na zdjęciach, rozlało się na dobre. Przy niewielkim deszczu zwykle tego nie widać, ale tu już poszło wszystko o krok dalej. Stanęliśmy więc przed decyzją czy przerywamy czy kontynuujemy. Przerwana sesja równa się temu, że w innym terminie lecimy do Anglii. Nie pierwszy raz polecielibyśmy na sesję zagraniczną. W Anglii pada częściej niż u nas w Polsce, więc niczym się alternatywa może nie różnić. Ostatecznie Marta z Tomkiem zdecydowali, że idziemy w deszcz. Więc po kilku chwilach niewinna mżawka przekształciła się w srogi deszcz a potem w ścianę wody.

Deszczowy plener ślubny

Czy świadomie zaplanowalibyśmy sesję ślubną w deszczu… chyba nie. Przynajmniej do czasu tej sesji. Mimo tego, że aparaty mają uszczelnienia i są zabezpieczone na takie okoliczności, zawsze się obawialiśmy, a co jak jednak nie wytrzyma, wszystko jest odporne do jakiegoś stopnia. Nigdy nie myśleliśmy też, że zdjęcia w deszczu mogą właśnie tak wyglądać. Możliwe, że była to jedna z najszybszych sesji jakie zrobiliśmy – nigdy nie sprawdziliśmy zegarka ani godzin w plikach. Na pewno jest to jedna z najlepszych sesji jakie zrobiliśmy. To kolejny dowód na to, że im trudniej tym ciekawiej i tym lepsze zdjęcia potrafimy zrobić.

Jak poradzić sobie z deszczem na sesji

Kiedy zaczyna padać na sesji można albo przerwać i przeczekać albo iść na całość. My nie mieliśmy szansy na okno pogodowe. Nie mieliśmy dodatkowych 3 dni. Deszcz z każdą minutą przybierał na intensywności, i z każdą minutą my byliśmy coraz bardziej mokrzy. Początkowo zmieniając miejsca przemieszczaliśmy się pod dwumetrową blendą, która służyła za parasol. Potem już nie oszukiwaliśmy się, że deszczowa sesja ślubna może się skończyć w miarę sucho. Garnitur Tomka przemoczony, nawet nie było co tego ukrywać. Marta przemokła od stóp po czubek głowy. Jesteśmy z nich ogromnie dumni bo ani przez sekundę nie dali poznać po sobie, że nie jest to ich wymarzona aura.

Sesja ślubna w deszczu nie jest dal każdej pary. Musi trafić się para takich twardzieli jak Marta i Tomek. A jak już się trafi to mamy najbardziej epickie zdjęcia ever. Pamiętajcie, że Wasz komfort na sesji to gwarancja udanych zdjęć. Jeśli czujecie, że coś nie jest dla Was nie róbmy tego. I choć trudno sobie to wyobrazić, są pary które deszcz lubią. My jesteśmy idealnym przykładem – kiedyś wyjście z domu w deszczowy dzień było czymś okropnym, a z czasem polubiliśmy deszcz tak bardzo, że nie przeszkadza na nawet na wakacjach. Kiedy pada – nie ma ludzi – cała plaża, całe miasto – jest dla nas.

Sesja ślubna w deszczu a jednak jak z okładki

Pamiętacie książkę Nicolasa Sparksa – Pamiętnik. Dziwaczka po przeczytaniu ryczała pół nocy, Dziwak po przeczytaniu przecierał oczy, i do dziś żadne z nas nie ma odwagi obejrzeć ekranizacji. Obawiamy się, że z nadmiaru emocji będzie powtórka z rozrywki tylko tym razem będzie się trudniej pozbierać. Wygląda na to, że z roku na rok jesteśmy coraz bardziej emocjonalni. Ale wracajmy do okładki. Na naszym egzemplarzu jest właśnie dwójka bohaterów skąpanych w strugach deszczu. Zastygnięci w pocałunku. No właśnie – Marta i Tomek wyglądają identycznie.

sesja slubna w deszczu sesja slubna w deszczu sesja slubna w deszczu sesja slubna w deszczu sesja slubna w deszczu plener slubny w deszczu plener slubny w deszczu plener slubny w deszczu plener slubny w deszczu plener slubny w deszczu deszczowa sesja slubna deszczowa sesja slubna deszczowa sesja slubna deszczowa sesja slubna deszczowa sesja slubna deszczowy plener slubny deszczowy plener slubny deszczowy plener slubny deszczowy plener slubny deszczowy plener slubny

Spodobały ci się zdjęcia?

Twoje też mogą być takie

Jeśli właśnie szukasz fotografa na ślub napisz do nas!
Sprawdzimy termin i przygotujemy ofertę

Sprawdzimy termin i przygotujemy ofertę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

KORZYSTAMY Z CIASTECZEK ABY ŚWIADCZYĆ USŁUGI NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE. DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY OZNACZA, ŻE ZGADZASZ SIĘ NA ICH UŻYCIE. O POLITYCE PRYWATNOŚCI I CIASTECZKACH PRZECZYTASZ – TUTAJ