O CO PYTAĆ FOTOGRAFA ŚLUBNEGO

Każda para zastanawia się o co pytać fotografa. Przed spotkaniem, w trakcie, po spotkaniu. Zebraliśmy więc najczęściej pojawiające się pytania jakie otrzymywaliśmy od naszych par. Jeśli jest pytanie na które nie znaleźliście tu odpowiedzi dajcie znać w wiadomości.

JAK PRACUJEMY

Pracujemy w stylu reporterskim. Staramy się łapać chwilę, nie przestawiać ludzi i nie przeszkadzać, nie kreujemy atmosfery. Jeśli jednak macie ochotę i harmonogram dnia na to pozwala możemy zrobić portrety  z  gośćmi, czy krótką sesję plenerową. Uwielbiamy także detale więc w trakcie każdego reportażu poświęcamy chwilę drobiazgom. W trakcie ceremonii nie używamy światła błyskowego, a na przygotowaniach staramy się je ograniczyć do minimum. Przyjęcie weselne fotografujemy z użyciem kilku niezależnych lamp zewnętrznych, które w żaden sposób nie zakłócają normalnego przebiegu zabawy.

Mieszkamy koło Myszkowa, ale dojechać możemy w dowolne miejsce w Polsce i za granicą – kwestia rozliczenia za dojazd oraz ewentualny nocleg.
Koszty dojazdu i noclegu rozliczamy przed zakończeniem dnia fotograficznego.
Standardowa stawka dojazdu – 1zł/km, w przypadku dalszych dojazdów koszt ustalany jest indywidualnie.

Tak. Fotografowanie we dwójkę pozwala na pokazanie tych samych wydarzeń na dwa sposoby – dwa spojrzenia na ten sam moment. Daje swobodę, można podzielić się pracą. Jest też nutka rywalizacji, która mobilizuje i trzyma nas na najwyższych obrotach przez cały dzień.

Umowy podpisujemy zazwyczaj z ok. rocznym wyprzedzeniem, ale zdarzyło się już, że para zadzwoniła 3 dni przed ślubem.

Tak naprawdę wiele zależy od samego filmowca i stylu jego pracy. Jeśli będzie trzymał się metr od Was – wtedy mamy duży problem, a wy ogromny dyskomfort, dlatego warto porozmawiać o sposobie pracy na samym początku. Zamawiając film musicie zdawać sobie sprawę z tego, że będą momenty kiedy ekipa filmowa znajdzie się na Waszych zdjęciach i w drugą stronę – my możemy znaleźć się w kilku kadrach filmu. My staramy się aby jak najmniej wchodzić w drogę ekipie filmowej i w większości przypadków nie mamy problemu ze współpracą. Natomiast w przypadku sesji plenerowej film ma zupełnie inną konwencję i charakterystykę pracy niż zdjęcia. Konsekwencją zaproszenia filmowca na plener jest jego dwukrotne wydłużenie. Staramy się aby zdjęcia plenerowe były jak najbardziej naturalne i spontaniczne a obecność dodatkowych osób najczęściej nie pomaga.

Aby mieć pewność, że wszyscy goście mieli zrobione zdjęcie są dwa rozwiązania. Pierwsze: wykonanie zdjęcia zbiorowego, drugie: wykonanie portretów z najważniejszymi osobami. Nie limitujemy ilości zdjęć, natomiast nie możemy zagwarantować wykonania zdjęć każdemu aby nie przeszkadzać w normalnym rytmie dnia.

OFERTA​

Reportaż ślubny wyceniamy zawsze indywidualnie. Kluczowe dla ceny zdjęć ślubnych są data ślubu i miejsce – a to dlatego, że staramy się podać cenę uwzględniającą wszystko ( dojazdy, ewentualne noclegi). Nasze ceny zaczynają się od 4 tysięcy. Pamiętajcie jednak aby nie kierować się jedynie ceną. Każda z ofert jakie otrzymacie jest inna. Jedne z albumami, inne bez. Zawsze kierujcie się poziomem zdjęć i kontaktem. Tak abyście z fotografem w dniu ślubu czuli się komfortowo

Każde zdjęcie jakie od nas dostajecie przechodzi nasz autorski proces obróbki. W trakcie selekcji usuwamy tylko nieudane i zdublowane zdjęcia pozostałe obrabiamy i wszystkie dobre zdjęcia trafiają do Was. Nieobrobione zdjęcia to te które po prostu do niczego się nie nadawały. Zdjęcia zarówno na reportażu jak i na plenerze wykonujemy w formacie RAW, co pozwala na dużo większe możliwości obróbki.  ma jednak możliwości otrzymania plików RAW.

Niestety nie, czarno-białe zdjęcia dostępne są tylko jako czarno-białe. Jeśli zależy Wam na tym aby jak najmniej zdjęć było czarno-białych prosimy o taką informację. Staramy się nie przekraczać 30% czarno-białych zdjęć w całości reportażu.

Gwarantujemy nieprzekraczalny termin 3 miesięcy od daty wykonania ostatnich zdjęć. Staramy się przygotować zdjęcia jak najszybciej, jednak zależy nam na wysokiej jakości oddawanego materiału.

Galeria internetowa to znakomite rozwiązanie dla każdej pary. 2-3 tygodnie po ślubie pojawiają się już pierwsze zdjęcia. Każda galeria zabezpieczona jest indywidualnym hasłem na naszej stronie. Do galerii najczęściej wybieramy zdjęcia zawarte w albumie i portrety z gośćmi jeśli były wykonywane. Slideshow to skrót najważniejszych wydarzeń z dnia ślubu z podkładem muzycznym, trwający zazwyczaj ok. 5-7 minut.

Oczywiście. Album ślubny do najpiękniejsze podsumowanie Waszego dnia. Wspomnienia z dnia ślubu zasługują na godną oprawę, aby nie zniknęły pod ogromem zdjęć z codziennego życia w telefonie. Do projektu każdego albumu podchodzimy bardzo indywidualnie. Wykonanie samego albumu powierzamy tylko zaufanemu producentowi, który od wielu lat spełnia nasze wysokie wymagania jakości. Projekt albumu zawsze konsultujemy z Wami – w końcu to Wasza pamiątka. A jak wyglądają nasze albumy możecie zobaczyć TUTAJ

SESJA POŚLUBNA​

Na sesję w innym dniu średnio trzeba zarezerwować sobie ok. 3h, wszystko zależy od tego gdzie wykonujemy sesję, jak daleko musimy dojechać i w ile miejsc się wybieramy. W przypadku sesji zagranicznych 1-3 dni. Miejsce sesji plenerowej zawsze ustalamy wspólnie. Dobrze jest jeśli macie swoje pomysły – wtedy sesja zawsze jest bardziej naturalna i czujecie się swobodniej. Ale jeśli nie uda Wam się nic wymyślić – my staramy się zaproponować miejsca najbardziej Wam odpowiadające. Jeśli w umówionym dniu pogoda nie dopisuje przekładamy sesję na inny dzień, albo, jeśli macie ochotę, fotografujemy w deszczu. Czy warto zrobić sesję plenerową – to już pozostawiamy Wam. Sesja w innym dniu to okazja na na prawdę spektakularne zdjęcia. Bo nie ogranicza nas nic. Możemy wybrać się w góry czy nad morze, zrobić sesję o idealnej porze dnia czy nawet pojechać gdzieś dalej. Zobaczcie jak wyglądają sesje w innym dniu może to pomoże Wam w podjęciu decyzji.

Na sesję plenerową zawsze lepiej umówić w tygodniu się po ślubie. Choć mamy pary, które wybierają bardziej odległy termin. Wspólnie wybieramy pasujący termin. Dlaczego plener po ślubie? Nie trzeba martwić się o czas, o pobrudzenie sukni, jest większa swoboda, i możliwość pojechania w kilka miejsc.

Oczywiście. Jeśli zdecydujecie się – dajcie znać – wybierzemy miejsce i ustalimy szczegóły.

Fryzura i makijaż nie muszą być takie same jak w dniu ślubu. Jeśli z różnych względów nie możecie sobie pozwolić na sesję w innym dniu, możemy wykonać sesję w dniu ślubu, jednak jesteśmy ograniczeni czasowo i wiele miejsc ze względu na odległość będzie niemożliwa do zrealizowania.

Jeśli tylko chcecie to oczywiście że tak. Myślicie że jesteście niefotogeniczni? Każda nasza para to mówi i każda wygląda na zdjęciach bajecznie. Jest też zasadniczy atut sesji narzeczeńskiej – w dniu ślubu jesteśmy już jak Wasi znajomi. Nie przejmujecie się naszą obecnością, a bycie fotogafowanym nie jest dla Was żadną nadzywczajną sytuacją. Macie dalej wątpliwości – spróbujmy je w takim razie rozwiać i zobaczcie jakie są zalety sesji narzeczeńskiej.

KORZYSTAMY Z CIASTECZEK ABY ŚWIADCZYĆ USŁUGI NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE. DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY OZNACZA, ŻE ZGADZASZ SIĘ NA ICH UŻYCIE. O POLITYCE PRYWATNOŚCI I CIASTECZKACH PRZECZYTASZ – TUTAJ