Jak przygotować się do sesji biznesowej

Zastanów się, jakich zdję potrzebujesz i jak chcesz je wykorzystać. Czy potrzebujesz zdjęć do swojej strony internetowej, materiałów marketingowych. czy do mediów społecznościowych czy do innych celów?

cel sesji​

Zastanów się, jakich zdję potrzebujesz i jak chcesz je wykorzystać. Czy potrzebujesz zdjęć do swojej strony internetowej, materiałów marketingowych. czy do mediów społecznościowych czy do innych celów?

odpowiedni strój ​

Wybierz ubrania, które są adekwatne do Twojej branży i okoliczności, w których będą robione zdjęcia. Ważne, aby wyglądać profesjonalnie i schludnie. Wybierz ubrania, które kolorem nawiązują do kolorów twojej marki.

wygląd​

Zadbaj o swoją skórę, włosy i paznokcie przed sesją. Photoshop to nie cudotwórca, albo inaczej – to najdroższy na świecie cudotwórca.

rekwizyty​

Przygotuj niezbędne rekwizyty, które będą potrzebne do wykonania zdjęć. Mogą to być przedmioty związane z Twoją działalnością lub inne elementy, które pomogą w stworzeniu pożądanego klimatu.

Zrelaksuj się​

Na sesji potrzebujemy modeli zrelaksowanych i wypoczętych, aby czuli się komfortowo podczas wykonywania zdjęć.

ZDJĘCIA BIZNESOWE KATOWICE​​

Jak się ubrać na sesję biznesową?

Sesja biznesowa wymaga nienagannego dress code-u. Najlepiej postawić na coś ponadczasowe i klasyczne ubrania. Sukienka, marynarka i ołówkowa spódnica lub komplet ze spodniami będą podkreślały biznesowy charakter, stylizację uzupełnij odpowiednio pasującą bluzką. Pamiętaj o butach – panie wybierzcie szpilki. Zadbaj również o dodatki – lekka biżuteria, ciekawy zegarek, apaszka, poszetka, krawat. Weź te rzeczy, które pasują do siebie kolorystycznie i w których dobrze się czujesz.

Sesja wizerunkowa ma charakter bardziej swobodny więc, casualowy outfit czy niewymuszona elegancja będą na duży plus. Możesz postawić na ubrania, które podkreślą Twoją osobowość.  W zdjęciach wizerunkowych możemy zaszaleć z odważniejszym kolorem, krojem czy fakturą materiału. Unikaj gęstych wzorów i pełnych grafik, które na zdjęciach odwracają uwagę. Zrezygnuj też z błyszczących i prześwitujących tkanin, mocno wyciętych dekoltów i zbyt ciasnych koszul. Możesz zaszaleć z dodatkami ale bez przesady – nie rób z siebie choinki.

SESJA BIZNESOWA, ZDJĘCIA BIZNESOWE KATOWICE ​

FAQ

Napisz wiadomość kiedy, gdzie i jakiej sesji potrzebujesz.

Najlepiej zarezerwować termin na około miesiąc/półtorej przed planowaną sesją.
 • notes,
 • pióro,
 • ipad,
 • telefon,
 • laptop,
 • kubek
 • przedmioty związane z Twoją działalnością: aparat fotograficzny, pędzle, kodeksy, warzywa, stetoskop, książki, gazety, świece, rośliny

Jeśli na co dzień nosisz okulary a na sesję planujesz założyć soczewki – zrób to pod warunkiem, że Twoje oczy są do soczewek przyzwyczajone. Nie próbuj nowych rzeczy na ostatnią chwilę. Pamiętaj, że okulary służą świetnie jako akcesoria w trakcie sesji.

Makijaż do sesji biznesowej czy wizerunkowej to podstawa. Nie musi być przerysowany, ale powinien korygować mankamenty skóry i podkreślać urodę. Jeśli chcesz – na sesję zapewnimy wizażystkę. Nie decyduj się na zabiegi kosmetyczne tuż przed sesją. Twoja skóra i fotograf podziękują Ci kiedy coś pójdzie nie tak. Panowie, makijaż nie gryzie. Matowa i ujednolicona cera wygląda dobrze na zdjęciach, a zanim wyjdziecie na ulicę – wszystko zmyjecie.

Jeśli masz możliwość przed sesją udać się do fryzjera, bez zastanowienia – zrób to! Dobre nastawienie często zaczyna się od dobrej fryzury. W końcu nie chcesz na sesji mieć bad hair day. Jeśli chcesz w sesji będzie uczestniczył fryzjer 0 wtedy tylko umyj włosy na świeżo i nie obciążaj nadmiernie kosmetykami.

Panowie – zadbajcie o swoja fryzurę i zarost, wizyta u Barbera przed sesja to dobra wskazówka.

 • zadbaj o paznokcie! 
 • wyprasuj ubrania
 • wyczyść buty i podeszwy

Zdjęcia z sesji biznesowej mogą mieć wiele zastosowań w działalności Twojej firmy.

 • Strona internetowa – Zdjęcia wizerunkowe mogą znacznie poprawić wygląd strony internetowej firmy. 
 • Materiały promocyjne: ulotki, foldery, reklamy, katalogi produktowe czy prezentacje multimedialne.
 • Social media – zdjęcia wizerunkowe są doskonałym materiałem do publikowania na profilach firmowych 
 • Książki i raporty – zdjęcia biznesowe mogą być wykorzystane w książkach, sprawozdaniach rocznych czy prezentacjach dla inwestorów.
 • Wewnętrzne materiały firmy – zdjęcia wizerunkowe mogą stanowić elementy dekoracyjne w biurze firmy.

KORZYSTAMY Z CIASTECZEK ABY ŚWIADCZYĆ USŁUGI NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE. DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY OZNACZA, ŻE ZGADZASZ SIĘ NA ICH UŻYCIE. O POLITYCE PRYWATNOŚCI I CIASTECZKACH PRZECZYTASZ – TUTAJ