Jak wybrać salę na wesele

Jak wybrać salę na wesele

zaczniemy modnie, zawsze chcieliśmy użyć tej konstrukcji

Wybierasz miejsce na wesele - cały czas robisz to źle

o tym Jak wybrać salę na wesele dobrze

Mierz siły na zamiary

To jaki będzie charakter Waszego wesela zależy od wnętrza. Żeby z minimalistycznej sali zrobić  przestrzeń boho potrzeba mnóstwa pracy. Styl miejsca i wnętrza są takie jakie widzicie. Można wiele wypracować estetycznie, natomiast totalna transformacja bez budżetu z TVNu się nie wydarzy. Zwróćcie uwagę na ściany, podłogi, oświetlenie, kolory. To rzeczy, których nie zmienisz – musisz je akceptować. Krzesła czy obrusy można wybrać lub w ostateczności wypożyczyć a czerwone ściany i musztardowa podłoga zostaną. Zadanie z cyklu jak wybrać salę na wesele wydaje się być dość karkołomne, ale uwierzcie można przez to przejść całkiem gładko.

Rozmiar ma znaczenie

Zanim wytypujesz obiekty marzeń i westchnień ustalcie ile osób planujecie zaprosić na wesele i gdzie chcecie zorganizować ślub i wesele. Dlaczego to tak ważne? Czy chcecie po ceremonii jechać 300km na imprezę? zakładamy, że niekoniecznie. Transport gości to i koszt i czas i element o który się stresujecie. Czy wyobrażacie sobie salę na 250 osób z gigantycznym parkietem na którym bawi się 80 osób? Całe wesele tańczy a na parkiecie dalej pusto. A jeśli zapraszacie również dzieci – niech mają jakąś przestrzeń gdzie mogą bezpiecznie spędzić czas.

W co celować

Jeśli jeszcze nie macie pomysłu na charakter przyjęcia postawcie na coś co nie narzuca Wam konkretnej estetyki lub daje możliwości różnej aranżacji przestrzeni. 

W góralskiej karczmie będzie ciężko o pałacowy klimat czy glamourowy splendor. Nie ta bajka zwyczajnie.
Porzuććie wszystkie zabytkowe pałace i dworki i postawcie na neutralne wnętrza, które pozwolą na dostosowanie ich do różnych stylów. Minimalistyczne wnętrza można dostosowywać w prostszy sposób do swoich marzeń. Drewno, cegła, beton, metal – będą pasować do boho, glamouru i klasyki. Mimimalistyczne wnętrza dadzą spokojnie radę z przyjęciem w rytmie slow jak i eleganckim formalnym przyjęciem. 

Cena za talerzyk

Przynajmniej raz dziennie na jakiejs grupie ślubnej pada pytanie ile placicie za talerzyk. I rozpedza się licytacja. Padają kwoty i tylko kwoty. Nie ma kompletnie żadnej informacji co ta kwota zawiera i za jakie rzeczy jest dopłata. Porównywanie ofert tylko ceną talerzyka doprowadza zwykle do kompletnie złych wyborów i niemiłych zaskoczeń kiedy przychodzi do rozliczenia po imprezie. Często okazywało się (w rozmowach z parami na przestrzeni lat potwierdza się to w 100%), że miejsca na początku drogie okazywały się całkiem sesnowym wyborem bo w cenie talerzyka miały wszystko – dekoracje, cukiernika, alkohol, napoje, pełną obsługę kelnerską, chłodzenie wódki, bufety i tak można wymieniać bez końca.

ślub w plenerze

Jeśli planujecie ślub w plenerze obejrzyjcie miejsce gdzie będzie się odbywała ceremonia. Jak jest ustawiona do stron świata. I koniecznie poznajcie jaki jest backup plan na wypadek deszczu. Przecież nie pobierzecie się na środku parkietu albo w szatni ?

lista priorytetów

Nad tym jak wybrać salę na wesele​ głowi się nie jedna para. Pójdźcie więc sprawdzonym sposobem – przygotujcie listę rzeczy które są dla Was absolutnie kluczowe i wg niej zapisujcie obiekty które bierzecie pod uwagę w ostatecznym wyborze

  • miejsca noclegowe
  • odległość od miejsca ceremonii
  • zapasowe miejsce ceremonii na wypadek deszczu
  • obiekt na wyłączność
  • ilość godzin imprezy
  • wielkość toalet (ma znaczenie kiedy twoja suknia jest obszerna a kabina ledwo mieści twoje łokcie)
  • klimatyzacja
  • parking dla zmotoryzowanych gości

Sprawdzone miejsca, które z czystym sumieniem możemy polecić:

Mamy nadzieję, że choć trochę pomogliśmy w tym jak wybrać salę na wesele i będzie Wam odrobinę łatwiej. Bo żeby w dniu ślubu być spokojnym i na głowie mieć tylko podstawowe rzeczy – oddychanie, chodzenie i mówienie – trzeba właśnie wybierać dobrze a sala weselna to zwykle początek.

Jeśli właśnie szukasz fotografa napisz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

KORZYSTAMY Z CIASTECZEK ABY ŚWIADCZYĆ USŁUGI NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE. DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY OZNACZA, ŻE ZGADZASZ SIĘ NA ICH UŻYCIE. O POLITYCE PRYWATNOŚCI I CIASTECZKACH PRZECZYTASZ – TUTAJ