Jak wybrać suknię ślubną

odstep

Zakup sukni ślubnej – na to czeka każda Panna Młoda. Niektóre z Was od dawna wiedzą, jakie suknie są ich marzeniem. Ale jak znaleźć tą jedyną i nie utonąć w tysiącach propozycji projektantów, inspiracji z pinteresta i facebooka. Na grupach ślubnych panny młode zalewają się łzami na widok tej jedynej. W niejedym programie o ślubach dziewczyny opowiadają o niezwykłych emocjach, motylach w brzuchu jak na pierwszej randce. Ale często życie to nie telewizja i nie hollywood. Wybór sukni często jest niełatwy, za to wiemy że łatwo stracić głowę.
jak-wybrac-suknie-slubna

Jak wybrać suknię ślubną

 • RUSZASZ NA POSZUKIWANIA
  Większość salonów radzi rozpocząć poszukiwania 8-9 miesięcy przed ślubem. Daje to odpowiedni zapas czasu aby wybrać i zamówić wymarzony model a następnie dokonać wszelkich niezbędnych poprawek.
  Na ponad rok przed ślubem nie umawiaj się na przymiarki, zdążysz jeszcze kilka razy zmienić zdanie. Zwłaszcza jak wejdzie nowa kolekcja. Ale nie czekaj też na ostatnią chwilę. Twoja wymarzona suknia może nie dotrzeć na czas. Sprowadzenie suknie od producenta trwa często kilka miesięcy.
  Przed wizytą w salonie warto zadzwonić i umówić się na konkretną godzinę. Nie będziesz mierzyć sukni w pośpiechu między innymi klientkami salonu. A obsługa może poświęcić czas tylko tobie.
 • KOGO ZABRAĆ ZE SOBĄ
  Pamiętaj, że każda osoba, którą ze sobą zabierzesz będzie mieć swój pomysł na to jak powinnaś wyglądać. Nie zabieraj ze sobą całej drużyny piłkarskiej bo oszalejesz od nadmiaru opinii. To ty najlepiej wiesz czy w czymś czujesz się dobrze czy źle. Zabierz te osoby, które są z Tobą w 100% szczere. Nie potrzebujesz ochania i achania kiedy suknia leży na tobie źle. Nie masz oczu dookoła głowy więc dwie dodatkowe pary na pewno się przydadzą, ale zaufaj też sobie. Suknia to twoja druga skóra i nie ważne że mama jest zachwycona jak wyglądasz. Ty masz być zachwycona.
 • JAK OKREŚLIĆ BUDŻET
  Jak określić budżet jeśli nawet nie wiesz ile kosztuje suknia ślubna. Na początek zobacz jakie są ceny sukni użuwanych. Często panny młodej podają cenę jaką zapłaciły w salonie. Nie będziesz zaskoczona. Suknia marzeń potrafi kosztować nawet 10 tysięcy. Pamiętaj, że oprócz sukni są jeszcze dodatki – biżuteria, bielizna buty, czasami płatne poprawki lub inna cena za wybrany rozmiar lub kolor.
  Salony często wyprzedają modele z ekspozycji – zawsze dokładnie obejrzyj suknię pod kątem uszkodzeń czy wad. Dobrym pomysłem na oszczędności są przedsprzedaże kolekcji. Jeśli ograniczasz budżet jeszcze bardziej możesz suknię wypożyczyć lub poszukać tego samego modelu na rynku wtórnym i dopasować suknię do swojej figury.
 • WŁAŚCIWY KRÓJ SUKNI
  Co przymierzyć… najlepiej wszystko. W sieci znajdziesz miliony propozycji. Zapisz to co ci się podoba. Na pewno pozwoli to konsultantkom zorientować się w twoim guście. Zdaj się też na ich propozycje. Przymierz nawet to w czym początkowo się nie widziałaś. Możesz się albo zaskoczyć albo upewnić, że na pewno to nie jest suknia dla ciebie. W salonach jest na prawdę szeroki wybór od klasycznych, księżniczek i rybek po boho, zwiewne suknie. Jedne z rękawami inne z odkrytymi plecami,, tiule koronki, pełen szał.

ile-kosztuje-suknia-slubna

 • PRZYGOTOWANIE DO PRZYMIAREK
  Jeśli planujesz odwiedzić kilka salonów, zarezerwuj sobie sporo wolnego czasu. To nie zakupy w Lidlu – wszedł wyszedł. Tu potrzeba czasu. Choć często dziewczyny decydują się na tą pierwszą i nie szukają dalej. Wybierz z szuflady dopasowaną bieliznę, odpuść ramiączka, zrób delikatny makijaż i zabierz buty na obcasie – chyba że planujesz iść do ślubu w trampkach.
 • SPRAWDŹ SUKNIĘ
  Test bojowy jest absolutnie niezbędny. W końcu będziesz w tej sukni nie tylko stać. Przejdź się, obracaj, przykucaj, siadaj, podnieś ręce. Nikt nie będzie na ciebie dziwnie patrzeć, w końcu nie jesteś manekinem. Musisz się swobodnie w niej poruszać. Na weselu raczej planujesz się bawić a nie siedzieć jak posąg w ogrodzie. Suknia ślubna musi pasować do Ciebie a nie Ty do niej.

Jeśli już wiesz że to ta, wybierz odpowiedni do twoje skóry i urody kolor, ustal warunki zakupu i przymiarek.

Spodobały ci się zdjęcia?

Twoje też mogą być takie

Jeśli właśnie szukasz fotografa na ślub napisz do nas!
Sprawdzimy termin i przygotujemy ofertę

Sprawdzimy termin i przygotujemy ofertę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.