Jak zaplanować najlepsze zdjęcia ślubne - Fotodziwaki.pl

Jak zaplanować najlepsze zdjęcia ślubne

Beznazwy-1

Współpraca z fotografem, a zwłaszcza ta dobra pozwala wam mieć najlepsze zdjęcia ślubne.
Zastanówcie się na starcie jakie zdjęcia chcielibyście mieć, dopiero przystępujcie do castingu. To kiepskie słowo ale tak właśnie jest. Ważne jest abyście wiedzieli czego chcecie. Wtedy fotograf którego wybierzecie zrobi wam zdjęcia waszych marzeń. Każdy fotograf ma swój styl. Każdy fotografuje trochę inaczej. Każdy obrabia zdjęcia inaczej. Pamiętajcie, że te zdjęcia zostaną z wami do końca życia, więc ten wybór jest często trudny.

Nie musicie być ekspertami fotografii aby dokonać tego wyboru dobrze, bo dla każdego dobrze oznacza coś innego – każdemu podobają się inne zdjęcia. Więc jeśli podobają się wam czyjeś pracę – pytajcie o cenę. Wysyłanie zapytań do setek fotografów z listy, których zdjęć nawet nie widzieliście jest kompletna stratą czasu. Portfolio jest jednym z najważniejszych kryteriów wyboru fotografa.

Rezerwacja terminu

Nie ma co panikować i 3 lata przed ślubem rezerwować termin. Nie czekajcie też do ostatniej chwili. Każdy dobrej klasy fotograf na terminy zarezerwowane z wyprzedzeniem, ale na żaden termin nie ma reguły i są daty które znikają w pierwszej kolejności a inne czekają sobie długo. Zawsze warto pytać bo można się zaskoczyć. Czasami podpisujemy umowy na tydzień przed ślubem.

Ile kosztuje dobry fotograf

Kwestia drażliwa bo ludzie nie lubią rozmawiać o pieniądzach. I nie chodzi tu o wyliczenia kosztów szkoleń czy sprzętu czy innych rzeczy. Temat jest trudny bo różnice w cenie są ogromne. Fotografowie różnią się doświadczeniem, zakresem oferowanej usługi i wieloma innymi czynnikami nie koniecznie mierzalnymi finansowo. Cena nie powinna być jedynym czynnikiem wpływającym na wasz wybór. Porównanie ofert tylko ceną nie mówi kompletnie nic, bo każda oferta różni się ilością zdjęć, czasu pracy, dojazdem czy albumami. Ale mamy w Polsce tysiące fotografów na pewno uda się wam znaleźć swoją perełkę.

Fotograf ma tylko dwie ręce

Fotograf czasami duet fotografów to dalej tylko ludzie. Nie da się zagwarantować uchwycenia każdej sekundy. Oczywiście nie mówimy tu o pominięciu kluczowych momentów, bo zakładamy, że rozważacie tylko poważnych ludzi jako waszych fotografów ślubnych. Porozmawiajcie o tym co jest dla was najważniejsze w zdjęciach, aby fotograf miał na uwadze wasze priorytety.

Z rodziną najlepiej na zdjęciach

Często rodziny mają różne doświadczenia z byciem fotografowanym. Nam zdarzają się ogromnie rzadko osoby które nie lubią być fotografowane. Zawsze prosimy o wskazanie, kto z gości ma taki problem. Często staramy się rozmawiać i zwykle udaje się wyjaśnić jak pracujemy i że nie będzie zdjęć niekorzystnych z kotletem przy ustach. Uwierzcie bywa i tak…
Zawsze warto wspomnieć o sytuacjach spornych czy rozwodach w rodzinie, aby uniknąć wpadek towarzyskich. Jeśli mamy kogoś fotografować mniej też dobrze jest wiedzieć wcześniej. Pamiętajcie że zawsze warto rozmawiać. Dzięki temu nam fotografom pracuje się lepiej a wy macie zdjęcia dokładnie takie jakie się wam marzyły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *