kameralne wesele w domu

Kameralne wesele w domu

Agata i Darek nie dali sobie pokrzyżować planów – uznali, że życie nie zaczeka i wzięli sprawy w swoje ręce. Kilka miesięcy przed dniem ślubu przewrócili wszystko do góry nogami – tak aby ich dzień mógł się odbyć bez przeszkód.

Pandemiczna rzeczywistość zmuszała wiele par do rezygnacji ze swoich planów ale ta dwójka zdecydowała, że nic ich nie zatrzyma i zorganizowali wesele w domu. Myślicie, że takie imprezy należą do przeszłości i są domeną naszych dziadków?

Wesele w domu

Jak zorganizować idealne przyjęcie weselne w domu

Wesele w domu to nie relikt przeszłości i znak czasów naszych dziadków. W pandemicznych okolicznościach okazało się jedyną możliwością spotkania się z bliskimi po ceremonii. A po wielu miesiącach niepewnej sytuacji coraz więcej par – tak jak Agata i Darek – zdecydowało się na przyjęcie w domu czy ogrodzie. Kameralne wesele w domu to idealne rozwiązanie dla par, które pragną intymnej i przytulnej atmosfery w dniu swojego ślubu. Zorganizowanie przyjęcia weselnego w domu wymaga jednak odpowiedniego planowania i przygotowania, aby wszystko przebiegło bez zakłóceń. 

fotograf na ślub będzin

wiosenny ślub

Agata i Darek marzyli o ślubie i weselu w gronie przyjaciół i rodziny. Wybrali piękne miejsce na swoje wesele, ale zostali zmuszeni zrezygnować z niego i szukać alternatywy. Z pomocą przyszła babcia i jej dom. To tam zorganizowali swoje wesele. Co prawda bardziej kameralne niż zakładali ale za to w oryginalnym terminie.

Wiosna zastała nas w pełnym rozkwicie. Świeża zieleń, kwitnące magnolie, ciepłe słońce i lekka bryza – w sam raz aby odrobinę rozwiać włosy. W dniu ślubu rozpoczęliśmy od przygotowań. Kiedy Agata otworzyła drzwi – prawie gotowa i wyglądająca jak bogini – poznaliśmy jeszcze jednego członka rodziny. Pimpek – futrzasty sułtan był wiernym towarzyszem Agaty w dniu ślubu. Przynajmniej dopóki nie zamknęła za sobą drzwi. Darek przygotowywał się w domu swoich rodziców.

Ślub odbywał się w Będzinie w Kościele św. Trójcy. Agata i Darek spotkali się dopiero przy ołtarzu. Bo wrażenie jakie daje takie właśnie spotkanie jest po prostu niesamowite. Panna Młoda wraz z Tatą idą do ołtarza a tam Pan Młody – powiedzmy szczerze – no pada z wrażenia. Ale zanim Darek padł z wrażenia to padła Dziwaczka. Nie od dziś wiadomo, że mamy zdolność spełniania marzeń naszych par, ale tego się nie spodziewaliśmy zupełnie. Do kościoła wraz z Agatą jechała świadkowa, Tata Agaty i Dziwaczka i właśnie Dziwaczka odpowiadała za oprawę muzyczną w samochodzie. I pierwsza stacja, którą Dziwaczka wbiła była strzałem w dziesiątkę. Bo Agata po cichu marzyła, żeby do ślubu jechać z Piaskiem w tle. No cóż – nie mówicie i też macie.

Kościół św. Trójcy w Będzinie to piękne miejsce o bogatej historii i tradycji. Wspaniała architektura i wyjątkowy klimat sprawiły, że ten ślub był niezapomnianym przeżyciem dla pary i ich gości. Kwiaty i dekoracje kościoła idealnie wpisywały się w romantyczną atmosferę ceremonii. Agata i Darek powiedzieli TAK. Dokładnie tak jak sobie wymarzyli.

kameralne wesele w domu - planowanie

Jak zorganizować idealne kameralne wesele w domu

Przy organizacji wesele w domu ważne jest wybranie odpowiedniego miejsca. Dom czy ogród powinien być wystarczająco duży, aby pomieścić wszystkich gości oraz krzesła i stoły. Warto również pomyśleć o przestrzeni, gdzie można zorganizować parkiet taneczny.

Podczas planowania wesele w domu należy wziąć pod uwagę podobne kwestie jak w każdym innym obiekcie: menu, dekoracje, muzyka. Ale przy małej ilości gości – można zaszaleć w pewnych kwestiach. 

Agata i Darek postawili na catering z Szybu Bończyk ale pokusili się o doskonały tort ze Śląskiej Prohibicji oraz sushi. Za oprawę muzyczną odpowiadali sami wraz z pomocą DJ-a Spotify. 

Za chwilę zobaczycie jak to wszystko wypadło. Bo w niewielkiej pozornie przestrzeni znalazło się miejsce dla 30 osób, parkietu, mikro didżejki i fotobudki w bulika. W ogrodzie przy domu zrobiliśmy sesję w absolutnie przepięknej magnolii – i te zdjęcia dziś wiszą na ścianach w domu Agaty i Darka.

Sami nie wiedzieli czego się spodziewać po tym weselu. Kilka dni przed powiedzieli, że może być nudno i możemy zdecydować za nich i wcześniej skończyć pracę. Ale przeczuwaliśmy coś zupełnie innego i intuicja nas nie zawiodła.

Czy warto zorganizować wesele w domu?
Tak, wesele w domu może być doskonałym rozwiązaniem dla par które lubią kameralną atmosferę.

Czy trzeba zatrudniać catering na wesele w domu?
Nie, ale lepiej nie brać tego na swoje barki.

Czy trudno jest zorganizować wesele w domu?
Organizacja wesele w domu wymaga odpowiedniego planowania i przygotowania. Sprzątanie i dekorowanie jest na Waszej głowie – czy warto? Pary które się na to zdecydowały mówą, że tak.

A teraz już zobaczcie jak wyglądał dzień Agaty i Darka

Jeśli właśnie szukasz fotografa napisz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

KORZYSTAMY Z CIASTECZEK ABY ŚWIADCZYĆ USŁUGI NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE. DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY OZNACZA, ŻE ZGADZASZ SIĘ NA ICH UŻYCIE. O POLITYCE PRYWATNOŚCI I CIASTECZKACH PRZECZYTASZ – TUTAJ