(Subiektywna) lista najważniejszych zdjęć ze ślubu

odstep

Jakie są najważniejszych zdjęć ze ślubu

Oto i ona! Lista z kadrami, które według nas są klasycznym „must have”, jeśli chodzi o fotoreportaż ślubny. Do poruszenia tego tematu zainspirowały nas nasze młode pary. Sporo osób pyta, na czym skupiamy się podczas uroczystości i zabawy, jak będą wglądać zdjęcia, które momenty na pewno uchwycimy… Postanowiliśmy więc o tym napisać. Mamy nadzieję, że lista pomoże się Wam przygotować do rozmów z potencjalnymi fotografami ślubnymi, których zechcecie zaprosić do współpracy. Częstujcie się!

Obowiązkowe kadry według Dziwaków

Lata doświadczeń i setki zrealizowanych fotoreportaży ślubnych pozwoliły nam na wyodrębnienie listy ślubnych kadrów, które zawsze wykonujemy. I wiemy, że młodym parom na nich zależy. Jeśli zatrudnisz fotografa, warto z nim ten temat przedyskutować. Choć profesjonalista z udokumentowanym portfolio na pewno będzie wiedział, co i kiedy ma uwiecznić. Są rzeczy oczywiste – zdjęcia sukni, obrączek, babci, przysięgi, błogosławieństwa itd. Można mnożyć tą listę do setek pozycji, ale po to zatrudniacie fotografa ślubnego żeby o oczywiste rzeczy nie trzeba było się martwić.

Oto i subiektywna lista najważniejszych zdjęć ze ślubu według nas:

Portrety – dzień ślubu to kumulacja wielu emocji, które emanują z Waszych twarzy. Wystarczy spojrzeć na roześmiane oczy panny młodej na pamiątkowym portrecie, by wiedzieć, że tego dnia była szczęśliwa jak nigdy!
Zdjęcia z najbliższymi – rodzice, rodzeństwo, dziadkowie, przyjaciele… Ile okazji jeszcze będziecie mieć, by zgromadzić ich wszystkich w jednym miejscu i uchwycić na zdjęciu, które za parę lat będzie bezcenną pamiątką?
Zdjęcia na parkiecie z rodzicami – warto je mieć! Pierwszy taniec z tatą i mamą już w nowych rolach to duże przeżycie i chwile wzruszenia.
Detale – dobry fotograf o nich nie zapomina! Są genialnym uzupełnieniem fotoreportażu, świetnie dopełniają historię tego szczególnego dnia. Choć oczywiście powinny stanowić mniejszość w ślubnym albumie.
Rodzinne tradycje, weselne zwyczaje – jeśli zechcecie podtrzymać tradycje i je wpleść w ślubny scenariusz to świetnie. Wówczas na pewno warto uchwycić je na fotografii.

Pamiętajcie o zdrowym rozsądku w planowaniu ujęć. Z doświadczenia wiemy, że czas w dniu ślubu mija zdecydowanie za szybko. A udokumentowanie właściwych kadrów to ostatnia rzecz, jaką powinniście zawracać sobie głowę. Profesjonalny fotograf ślubny zadba o wszystko, dlatego tak ważna jest decyzja, kogo wybierzecie. Przygotowania, błogosławieństwo, ceremonia, przysięga, pierwszy pocałunek, zabawa – fotograf, który zna się na rzeczy, będzie z aparatem zawsze w odpowiednim miejscu i czasie. O zdjęciach na których zależy Wam najbardziej zawsze rozmawiajcie z fotografem. Nas zwykle pary proszą o zdjęcia z najbliższymi i opowiadają o tym co szczególne jest w ich rodzinach abyśmy byli bardziej wyczuleni na pewne rodzinne tradycje i zwyczaje.

Fotograf fotografowi nierówny

Wybór fotografa ślubnego to jedna z ważniejszych pozycji na liście zadań do zrobienia przed weselem. Po pierwsze dlatego, że będzie on odpowiedzialny za fotograficzną dokumentację najważniejszego dnia Waszego życia. Po drugie dlatego, że poszukiwania osoby, której efekty pracy znajdą Wasze uznanie należy rozpocząć najszybciej, jak się da. Czemu? Bo najlepsi w swoim fachu mają kalendarz wypełniony zleceniami nawet na 2 lata do przodu!

Jak szukać fotografa ślubnego?

Masz kilka opcji do wyboru. Możesz przeszukiwać Internet, wpisując w wyszukiwarkę kluczowe frazy, np. fotograf ślubny Katowice. Możesz dać ogłoszenie na facebookowych grupach, że poszukujesz fotografa na wesele i sami będą się zgłaszać. I w końcu możesz zdecydować się na polecenia przyjaciół. Nie ma co ukrywać, że znalezienie fotografa na ślub, którego estetyka i sposób pracy znajdzie Wasze uznanie zajmie trochę czasu. Ale jedno jest pewne: warto go poświęcić.

Jeśli poszukujecie fotografa ślubnego ze Śląska napiszcie do nas, jeśli szukacie fotografa ślubnego gdziekolwiek indziej też napiszcie.
W podróży spędzamy sporo czasu fotografując śluby od mazur po bieszczady. Zobaczcie fotoreportaże, które zrealizowaliśmy do tej pory.
Estetyka zdjęć na blogu jest bliska Waszym sercom? Nasz styl pracy odpowiada Waszym gustom? Jeśli tak, napiszcie do nas koniecznie. Bez żadnych zobowiązań. Z przyjemnością poznamy Was bliżej i sprawdzimy, czy w terminie, który wybraliście na dzień ślubu, jesteśmy jeszcze dostępni.

Spodobały ci się zdjęcia?

Twoje też mogą być takie

Jeśli właśnie szukasz fotografa na ślub napisz do nas!
Sprawdzimy termin i przygotujemy ofertę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *